Pěstování bylinek pro "bytové lenivce"

30. března 2011 v 23:44 | Ruchie |  Ostatní
Konečně přichází jaro a s jarem začíná, kromě přírody, ožívat také početná skupina národa zvaná záhradkáři. Přestože jsem zahradničení nikdy neholdovala, i já jsem se zhruba před týdnem přistihla, jak běhám v Hornbachu a jemu podobných obchodech a nakupuju truhlíky, hlínu a semínka. Zlákala mě totiž představa mít doma čerstvé bylinky a užívat si jejich skvělé chuti v salátech, omáčkách a jiných dobrotách.I když mám velmi ráda skvělé jídlo (do něhož čerstvé bylinky určitě patří), musela jsem vyřešit jeden velký problém - jsem "bytový lenivec", čili za a) bydlím v bytě a nevlastním žádnou zahrádku a za b) jsem prostě líná se o rostliny starat. (U mě se daří snad jen sukulentům.) Naštěstí mám šikovnou mamku, která naopak dokázala v malém bytě úspěšně udržovat malou džungli a tak jsem i já zjistila, že existují samozavlažovací truhlíky. Takže jsme s Dajim tři koupili, naplnili je substrátem pro bylinky (píšou tam, že neobsahuje chemická hnojiva) a zaseli jsme několik druhů bylinek.

Musím přiznat, že jsem se docela bála, jak to dopadne. Ale - k mému překvapení už před třemi dny začali v jednom z truhlíků rašit malé lístečky. A naštěstí to byl ten nejdůležitější truhlík, plný bazalky. Bez bazalky si svoji kuchyň nedokážu představit. Pravda, další dva truhlíky jsou zatím bez jakékoli zeleně, ale neztrácím naději. A kdyby tam nic nevyrostlo, tak tam dám další bazalku a bude.

Takovéto pěstování se mi skutečně líbí. Celé dny nemusím nic dělat a bylinky si prostě rostou. Co víc si lenivec a nadšenec do bazalky může přát?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 daji daji | 31. března 2011 v 11:33 | Reagovat

Juu bazalka :*

2 Didi Didi | 31. března 2011 v 12:37 | Reagovat

Milujem bazalkuuu, dúfam že aj nám už raší na chate :) pôjdem cez víkend skontrolovať :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama