Pěstování bylinek pro "bytové lenivce"

30. března 2011 v 23:44 | Ruchie |  Ostatní
Konečně přichází jaro a s jarem začíná, kromě přírody, ožívat také početná skupina národa zvaná záhradkáři. Přestože jsem zahradničení nikdy neholdovala, i já jsem se zhruba před týdnem přistihla, jak běhám v Hornbachu a jemu podobných obchodech a nakupuju truhlíky, hlínu a semínka. Zlákala mě totiž představa mít doma čerstvé bylinky a užívat si jejich skvělé chuti v salátech, omáčkách a jiných dobrotách.I když mám velmi ráda skvělé jídlo (do něhož čerstvé bylinky určitě patří), musela jsem vyřešit jeden velký problém - jsem "bytový lenivec", čili za a) bydlím v bytě a nevlastním žádnou zahrádku a za b) jsem prostě líná se o rostliny starat. (U mě se daří snad jen sukulentům.) Naštěstí mám šikovnou mamku, která naopak dokázala v malém bytě úspěšně udržovat malou džungli a tak jsem i já zjistila, že existují samozavlažovací truhlíky. Takže jsme s Dajim tři koupili, naplnili je substrátem pro bylinky (píšou tam, že neobsahuje chemická hnojiva) a zaseli jsme několik druhů bylinek.

Musím přiznat, že jsem se docela bála, jak to dopadne. Ale - k mému překvapení už před třemi dny začali v jednom z truhlíků rašit malé lístečky. A naštěstí to byl ten nejdůležitější truhlík, plný bazalky. Bez bazalky si svoji kuchyň nedokážu představit. Pravda, další dva truhlíky jsou zatím bez jakékoli zeleně, ale neztrácím naději. A kdyby tam nic nevyrostlo, tak tam dám další bazalku a bude.

Takovéto pěstování se mi skutečně líbí. Celé dny nemusím nic dělat a bylinky si prostě rostou. Co víc si lenivec a nadšenec do bazalky může přát?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 daji daji | 31. března 2011 v 11:33 | Reagovat

Juu bazalka :*

2 Didi Didi | 31. března 2011 v 12:37 | Reagovat

Milujem bazalkuuu, dúfam že aj nám už raší na chate :) pôjdem cez víkend skontrolovať :)

3 KulFlut KulFlut | E-mail | Web | 14. srpna 2018 v 1:43 | Reagovat

Lump armpit brings inconvenience, aches. To delay trip doctors is not appropriate. Formation under the muscle cavity may turn out to be dangerous disease. However most often it is result regular use antiperspirants with aluminum, non-compliance rules personal hygiene, strong sweating. Inflammation triggers a close blouse, contaminated razor, the infection.
<a href=http://armpit.info/i-have-a-lump-under-my-armpit-which-doctor-should-i-visit>i have a lump under my armpit</a>  
Compaction under the arm, redness, lump becoming hot? This is the ulcer that will will have to be opened, next take medications. initial stage cost solutions, antibacterial medicines. When the process is started, shown surgery.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama