Sacher, který nebyl tak úplně sachrem, ale přesto byl skvělým moučníkem

24. února 2011 v 18:01 | Ruchie |  Moučníky a dezerty
Jedna z věcí, kterou se u vaření a pečení naučíte, je improvizace. I když máte sebelepší recept od maminky, který se zaručeně povede, něco se může pokazit. A zvlášť u mého kulinářského snažení jde málokterý výtvor přesně podle plánu. Ale ne vždy je to na škodu. S dobrou pohotovostí a představivostí jde většina věcí zachránit (pokud vám teda nespadne mísa s těstem a všechno neskončí na zemi, tam už pomůže jen nová dávka).

V duchu improvizace se nesl i můj první pokus o slavný Sacher dort, o jehož originální recept se hádají kavárna Demel a hotel Sacher. V cukrárně nebo v kavárně mě tento moučník nikdy moc nelákal. Ale od té doby, co peču, jsem ho pořád chtěla zkusit. A teď jsem se k němu konečně dostala. Našla jsem si na internetu několik receptů a jeden z nich jsem vyzkoušela.


Většinu surovin jsem měla doma - vajíčka, máslo, hladkou mouku, moučkový cukr a dokonce i domácí meruňkovou marmeládu (od babičky). Zbývalo dokoupit vanilkový cukr a především tu nejdůležitější ingredienci, čokoládu. Vzhledem k tomu, že jsem si nebyla jistá, jak to dopadne, rozhodla jsem se neplýtvat zbytečně surovinami a udělat jen poloviční dávku. Přesné množství surovin na těsto (zredukované na polovinu) znělo takto:

62,5 g moučkového cukru
75 g hladké mouky
67,5 g másla
75 g čokolády na vaření
3 vajíčka
1 vanilkový cukr

Zhruba jsem si odměřila suroviny a dala se do práce. Změklé máslo jsem smíchala s polovinou cukru do hladkého krému, přidala jsem rozpuštěnou čokoládu a žloutky. Do vzniklé husté pěny jsem přidala sníh z bílků (s druhou půlkou cukru), mouku a vanilkový cukr a opatrně jsem to promíchala. Těsto jsem nalila do formy a dala péct na 180 stupňů. I po upečení se mi zdálo, že je to na sacher trochu světlé, ale už se nedalo nic dělat. Předpokládám, že to bylo čokoládou. Použila jsem klasickou čokoládu na vaření od Orionu, ale na sacher to chtělo asi něco s vyšším obsahem kakaa. Pokud ale nemusíte mít "pravý vídeňský sacher", klidně použijte čokoládu na vaření, výsledek byl chuťově i tak moc dobrý.

Po upečení následovala další důležitá fáze - potření marmeládou. Tady jsem odbočila od recepu a vyzkoušela jsem anonymní tip z internetu, že by se moučník měl zvrchu propíchat špejlí (ale ne až ke dnu) a do vzniklých děr nalít zředěnou meruňkovou marmeládu. Zdálo se mi to zajímavější, a tak jsem si řekla, že to tak udělám - ovšem s improvizací. Svařila jsem marmeládu s trochou vody a když trochu vychladla, potřela jsem jí vršek dortu. Ovšem místo děr od špejlí (které jsem neměla) jsem měla pouze dírky od párátek a byť jich bylo hodně, asi byli opravdu moc malé. S takovou možností jsem ovšem počítala a marmeládu jsem nanesla po celém povrchu dortu, což se vzápětí ukázalo jako mírně nešťastný nápad. Došlo totiž na čokoládovou polevu.

Poleva v receptu se skládala z vody, cukru a čokolády. Po přepočtu na menší množství mi vyšla tato zvláštní čísla:

0,1 hrnku vody
0,3 hrnku moučkového cukru
50 g hořké čokolády

Odměřovat 0,1 hrnku vody se mi teda nechtělo a tak jsem polevu vařila od oka. Voda s cukrem se nechají projít varem, až je cukr "na nitku" (tento výraz byl v receptu) a potom se přidá čokoláda. No, což o to, samotná poleva byla dobrá, ale problémem bylo její nanesení na marmeládu. Jelikož čokoládové hmoty bylo méně než jsem potřebovala, musela jsem ji více roztírat a už se to všechno míchalo s marmeládou a tahalo a dělalo neplechu. Výsledek vůbec nevypadal hezky a tak jsem se rozhodla pro polevu č. 2. Rozpustila jsem cca 70 g čokolády a polila jí dort, který byl už pokrytý první polevou.


A to už bylo všechno. Chuťově byl prý můj první sacher výborný a po druhé vrstvě polevy se na něj dalo i koukat. Ale přesto příště udělám několik změn. Do těsta vmíchám kvalitnější čokoládu a po upečení dort rozřežu na 2 nebo 3 pláty (podle jeho výšky). Marmeládu dám především do těchto spojů a navrch jen tenkou vrstvičku, ovšem připravím si více polevy, abych ji nemusela tolik roztírat a aby se nemíchala s marmeládou. A především upeču plnou dávku, protože ta poloviční je pro mlsné jazýčky malá.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama